Mozzarella ringan

Mozzarella ringan

Tiada indeks glisemik7/10

Tiada indeks glisemik — tiada karbohidrat

0.8 g karbohidrat setiap 100 g
Skor Logi 7/10
  • Sumber protein yang sangat baik
  • Kandungan lemak tepu yang tinggi

Mozzarella ringan tiada indeks glisemik: ia tidak mengandungi karbohidrat.

Dikemas kini 4 Jul 2026 · Sumber: Pasukan Pemakanan Logi (komposisi daripada USDA, dibantu AI) · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Bentuk Keju Mozzarella

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

Mozzarella ringan ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen
Saiz hidangan
HidanganGram
1 serving28 g
1 oz28 g
1 cawan113 g

Maklumat nutrisi (per 100g)

163
Kalori
0.77 g
Karbohidrat
18.1 g
Protein
9.7 g
Lemak
per 100g
Kalori163 kcal
Karbohidrat0.77 g
Gula (jumlah)0.7 g
Semula jadi0.7 g
Ditambah0 g
Serat0 g
Larut0 g
Tidak larut0 g
Protein18.1 g
Lemak9.7 g
Tepu6.17 g
Tidak tepu3.53 g
Natrium450 mg

Tahap pemprosesan

60%
Sederhana
Mengapa skor ini?
  • Sumber protein yang sangat baik
  • Kandungan karbohidrat yang minimum
  • Kandungan lemak tepu yang tinggi
  • Kandungan natrium yang tinggi

Alergen

Mengandungi: susu

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik Mozzarella ringan?

Mozzarella ringan tiada indeks glisemik kerana ia tidak mengandungi karbohidrat (0.8 g setiap 100 g).

Adakah Mozzarella ringan sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

Mozzarella ringan tidak mengandungi karbohidrat, jadi secara sendiri tidak menaikkan gula darah.

Semak Mozzarella ringan dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.