Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Hiasan coklat mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 27 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Hiasan coklat berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Hiasan coklat adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 520 kcal |
| Karbohidrat | 60g |
| Gula (jumlah) | 55g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 50g |
| Serat | 4g |
| Larut | 1.2g |
| Tidak larut | 2.8g |
| Protein | 4g |
| Lemak | 30g |
| Tepu | 18g |
| Tidak tepu | 10g |
| Natrium | 30mg |
Hiasan coklat mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 27 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Hiasan coklat mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Hiasan coklat mempunyai beban glisemik 27 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →