Ružmarin

Ružmarin

GI 7 · NizakGL 1.4 / 100 g9/10

Nizak GI

7 GI

GL 1.4 na 100 g

Logi ocjena 9/10
  • vrlo nizak glikemijski indeks
  • visoka koncentracija ugljikohidrata na 100g (vjerojatno sušeno)

Ružmarin ima glikemijski indeks 7 (Nizak).

Pregledano 6. kol 2026. · Izvori: Logi Nutrition tim (sastav prema USDA, uz AI asistenciju i ljudsku provjeru) · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Oblici Ružmarin

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

Ružmarin je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGramiGL
1 žličica1 g0
1 žlica3 g0

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

131
Kalorije
20.7 g
Ugljikohidrati
3.31 g
Proteini
5.86 g
Masti
na 100g
Kalorije131 kcal
Ugljikohidrati20.7 g
Šećeri (ukupno)0.99 g
Prirodni1 g
Dodani0 g
Vlakna14.1 g
Topiva4.2 g
Netopiva9.9 g
Proteini3.31 g
Masti5.86 g
Zasićene3.2 g
Nezasićene2.66 g
Natrij38 mg

Stupanj prerade

5%
Minimalan
Zašto ova ocjena?
  • vrlo nizak glikemijski indeks
  • izvrstan izvor prehrambenih vlakana
  • visoka koncentracija ugljikohidrata na 100g (vjerojatno sušeno)
  • niža gustoća nutrijenata u usporedbi sa svježim začinskim biljem

Alergeni

Nema navedenih EU-14 alergena

Recepti sa sastojkom: Ružmarin

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks Ružmarin?

Ružmarin ima glikemijski indeks 7 (Nizak) i glikemijsko opterećenje 1.4 na 100 g.

Je li Ružmarin prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

Ružmarin ima nizak glikemijski indeks (7), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik Ružmarin ima najniže glikemijsko opterećenje?

Ružmarin ima najniže glikemijsko opterećenje od svih oblika Ružmarin u ovoj bazi podataka (1.4 na 100 g).

Provjeri Ružmarin u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.