Integralni špageti

Integralni špageti

GI 48 · NizakGL 20.2 / šalica6/10

Nizak GI

48 GI

GL 20.2 po šalica (140 g) · GL 14.4 na 100 g

Logi ocjena 6/10
  • Oko 3,9 g vlakana na 100 g kuhanih špageta, otprilike dvostruko više nego kod bijelih špageta
  • Glikemijski indeks oko 48, praktički isti kao kod bijelih špageta (49)

Integralni špageti ima glikemijski indeks 48, niži od običnog kuhani špageti (49). Jedna šalica (140 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 20.2.

Ažurirano 4. srp 2026. · Izvori: USDA FoodData Central #168910 , Logi Nutrition tim · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Oblici kuhani špageti

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

Integralni špageti je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGramiGL
2 oz dry (typical serving)56 g8.1
1 šalica140 g20.2

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

149
Kalorije
30.07 g
Ugljikohidrati
5.99 g
Proteini
1.71 g
Masti
na 100g
Kalorije149 kcal
Ugljikohidrati30.07 g
Šećeri (ukupno)0.75 g
Prirodni0.8 g
Dodani0 g
Vlakna3.9 g
Topiva1.2 g
Netopiva2.7 g
Proteini5.99 g
Masti1.71 g
Zasićene0.34 g
Nezasićene1.37 g
Natrij5 mg

Stupanj prerade

50%
Umjeren
Zašto ova ocjena?
  • Oko 3,9 g vlakana na 100 g kuhanih špageta, otprilike dvostruko više nego kod bijelih špageta
  • Napravljeno od cjelovitog zrna, uključujući mekinje i klicu
  • Glikemijski indeks oko 48, praktički isti kao kod bijelih špageta (49)
  • Oko 30 g ugljikohidrata na 100 g kuhanih špageta, kao i kod bijelih špageta

Alergeni

Sadrži: gluten

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks Integralni špageti?

Integralni špageti ima glikemijski indeks 48 (Nizak). Jedna šalica (140 g) ima glikemijsko opterećenje 20.2; na 100 g glikemijsko opterećenje je 14.4.

Je li Integralni špageti prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

Integralni špageti ima nizak glikemijski indeks (48), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Koji oblik kuhani špageti ima najniže glikemijsko opterećenje?

Među oblicima kuhani špageti u ovoj bazi podataka, kuhani špageti ima najniže glikemijsko opterećenje (14.2 na 100 g).

Provjeri Integralni špageti u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.