Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Syrniki glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 12 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin dairy, Syrniki sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Syrniki sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 220 kcal |
| Hiilihydraatit | 22g |
| Sokerit (yhteensä) | 6g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 2g |
| Kuitu | 1g |
| Liukoinen | 0.3g |
| Liukenematon | 0.7g |
| Proteiini | 10g |
| Rasva | 10g |
| Tyydyttyneet | 4.5g |
| Tyydyttymättömät | 4.5g |
| Natrium | 220mg |
Syrniki glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 12 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Syrniki glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Syrniki glykeminen kuorma on 12 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →