Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
suklaamousse glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, suklaamousse sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
suklaamousse on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 290 kcal |
| Hiilihydraatit | 28g |
| Sokerit (yhteensä) | 24g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 20g |
| Kuitu | 2g |
| Liukoinen | 0.6g |
| Liukenematon | 1.4g |
| Proteiini | 5g |
| Rasva | 18g |
| Tyydyttyneet | 10g |
| Tyydyttymättömät | 7g |
| Natrium | 60mg |
suklaamousse glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 11 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
suklaamousse glykeminen indeksi on matala (40), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
suklaamousse glykeminen kuorma on 11 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →