marinoituja mesisieniä

GI 15 · MatalaGL 0.5 / 100 g6/10

Matala GI

15 GI

GL 0.5 / 100 g

Logi-pisteet 6/10
  • Matala kaloripitoisuus
  • Korkea suolapitoisuus

marinoituja mesisieniä glykeeminen indeksi on 15, sama kuin tavallisella mesisieni (15).

Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

mesisieni muodot

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

marinoituja mesisieniä on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

22
Kalorit
3.2 g
Hiilihydraatit
2.2 g
Proteiini
0.3 g
Rasva
per 100g
Kalorit22 kcal
Hiilihydraatit3.2 g
Sokerit (yhteensä)1.2 g
Luonnolliset1.2 g
Lisätyt0 g
Kuitu2.1 g
Liukoinen0.7 g
Liukenematon1.4 g
Proteiini2.2 g
Rasva0.3 g
Tyydyttyneet0.05 g
Tyydyttymättömät0.15 g
Natrium900 mg

Jalostettu taso

65%
Erittäin jalostettu
Miksi tämä pistemäärä?
  • Matala kaloripitoisuus
  • Hyvä kuidun lähde
  • Sisältää hyödyllisiä hivenaineita
  • Korkea suolapitoisuus
  • Kohtalainen prosessointiaste
  • Matala proteiinipitoisuus

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on marinoituja mesisieniä glykeminen indeksi?

marinoituja mesisieniä glykeeminen indeksi on 15 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 0.5.

Sopiiko marinoituja mesisieniä insuliiniresistenssiä sairastaville?

marinoituja mesisieniä glykeminen indeksi on matala (15), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Millä mesisieni muodolla on matalin glykeeminen kuorma?

marinoituja mesisieniä sisältää matalimman glykeemisen kuorman kaikista mesisieni muodoista tässä tietokannassa (0.5 / 100 g).

Katso marinoituja mesisieniä Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.