Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
keksi- ja kermamaku glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 80 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, keksi- ja kermamaku sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
keksi- ja kermamaku voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 380 kcal |
| Hiilihydraatit | 95g |
| Sokerit (yhteensä) | 90g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 90g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 50mg |
keksi- ja kermamaku glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 80 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
keksi- ja kermamaku glykeminen indeksi on korkea (85). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
keksi- ja kermamaku glykeminen kuorma on 80 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →