Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ολόκληρο πράσινο μονοκκίνο φασόλι (ωμό) έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το ολόκληρο πράσινο μονοκκίνο φασόλι (ωμό) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ολόκληρο πράσινο μονοκκίνο φασόλι (ωμό) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 347 kcal |
| Υδατάνθρακες | 62.6g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 6.6g |
| Φυσικά | 6.6g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 16.3g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 23.9g |
| Λίπη | 1.2g |
| Κορεσμένα | 0.3g |
| Ακόρεστα | 0.9g |
| Νάτριο | 15mg |
Το ολόκληρο πράσινο μονοκκίνο φασόλι (ωμό) έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ολόκληρο πράσινο μονοκκίνο φασόλι (ωμό) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (25), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το ολόκληρο πράσινο μονοκκίνο φασόλι (ωμό) έχει γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →