Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ταρτάκι κρέμας έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το ταρτάκι κρέμας κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ταρτάκι κρέμας είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 220 kcal |
| Υδατάνθρακες | 30g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 18g |
| Φυσικά | 6.0g |
| Προστιθέμενα | 12g |
| Φυτικές ίνες | 0.5g |
| Διαλυτές | 0.2g |
| Αδιάλυτες | 0.4g |
| Πρωτεΐνες | 5g |
| Λίπη | 9g |
| Κορεσμένα | 4g |
| Ακόρεστα | 5g |
| Νάτριο | 180mg |
Το ταρτάκι κρέμας έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ταρτάκι κρέμας έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το ταρτάκι κρέμας έχει γλυκαιμικό φορτίο 19 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →