Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Επιδόρπιο κρέμα βανίλια έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 15 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Επιδόρπιο κρέμα βανίλια κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Επιδόρπιο κρέμα βανίλια μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 110 kcal |
| Υδατάνθρακες | 20g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 13g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 10g |
| Φυτικές ίνες | 0.1g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0.1g |
| Πρωτεΐνες | 3g |
| Λίπη | 2.5g |
| Κορεσμένα | 1.5g |
| Ακόρεστα | 1g |
| Νάτριο | 80mg |
Το Επιδόρπιο κρέμα βανίλια έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 15 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Επιδόρπιο κρέμα βανίλια έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (75). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Επιδόρπιο κρέμα βανίλια έχει γλυκαιμικό φορτίο 15 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →