τουρσί αγγουράκια bread and butter

GI 55 · ΜέτριοςGL 12 / 100 g3/10

Μέτριο GI

55 GI

GL 12 ανά 100 g

Βαθμολογία Logi 3/10
  • περιέχει κάποια ποσότητα φυτικών ινών
  • υψηλή περιεκτικότητα σε πρόσθετη ζάχαρη

Το τουρσί αγγουράκια bread and butter έχει γλυκαιμικό δείκτη 55 (Μέτριος).

Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Μορφές του τουρσί αγγουράκια bread and butter

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το τουρσί αγγουράκια bread and butter είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

90
Θερμίδες
22 g
Υδατάνθρακες
0.6 g
Πρωτεΐνες
0.2 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες90 kcal
Υδατάνθρακες22 g
Σάκχαρα (σύνολο)20 g
Φυσικά5 g
Προστιθέμενα15 g
Φυτικές ίνες1.2 g
Διαλυτές0.4 g
Αδιάλυτες0.8 g
Πρωτεΐνες0.6 g
Λίπη0.2 g
Κορεσμένα0.04 g
Ακόρεστα0.16 g
Νάτριο800 mg

Βαθμός επεξεργασίας

80%
Υψηλής επεξεργασίας
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • περιέχει κάποια ποσότητα φυτικών ινών
  • χαμηλή περιεκτικότητα σε λιπαρά
  • υψηλή περιεκτικότητα σε πρόσθετη ζάχαρη
  • υψηλή περιεκτικότητα σε νάτριο
  • μέτρια προς υψηλό γλυκαιμικό φορτίο

Αλλεργιογόνα

Περιέχει: γλουτένηγάλα

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του τουρσί αγγουράκια bread and butter;

Το τουρσί αγγουράκια bread and butter έχει γλυκαιμικό δείκτη 55 (Μέτριος) και γλυκαιμικό φορτίο 12 ανά 100 g.

Είναι το τουρσί αγγουράκια bread and butter κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Το τουρσί αγγουράκια bread and butter έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.

Ποια μορφή του τουρσί αγγουράκια bread and butter έχει το χαμηλότερο γλυκαιμικό φορτίο;

Το τουρσί αγγουράκια bread and butter έχει το χαμηλότερο γλυκαιμικό φορτίο από όλες τις μορφές του τουρσί αγγουράκια bread and butter σε αυτή τη βάση δεδομένων (12 ανά 100 g).

Δείτε το τουρσί αγγουράκια bread and butter στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.