Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ψημένο ολόκληρο ντόνατ από σιτάρι ολικής άλεσης (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το ψημένο ολόκληρο ντόνατ από σιτάρι ολικής άλεσης (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ψημένο ολόκληρο ντόνατ από σιτάρι ολικής άλεσης (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 240 kcal |
| Υδατάνθρακες | 45g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 6g |
| Διαλυτές | 1.2g |
| Αδιάλυτες | 4.8g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 4g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 3.3g |
| Νάτριο | 320mg |
Το ψημένο ολόκληρο ντόνατ από σιτάρι ολικής άλεσης (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ψημένο ολόκληρο ντόνατ από σιτάρι ολικής άλεσης (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το ψημένο ολόκληρο ντόνατ από σιτάρι ολικής άλεσης (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →