Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το άπαχο γαλοπούλα τζέρκι (ψημένο, χωρίς πρόσθετα σάκχαρα, χαμηλό σε λιπαρά, χαμηλό σε νάτριο) έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα meat, το άπαχο γαλοπούλα τζέρκι (ψημένο, χωρίς πρόσθετα σάκχαρα, χαμηλό σε λιπαρά, χαμηλό σε νάτριο) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το άπαχο γαλοπούλα τζέρκι (ψημένο, χωρίς πρόσθετα σάκχαρα, χαμηλό σε λιπαρά, χαμηλό σε νάτριο) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 200 kcal |
| Υδατάνθρακες | 3g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1g |
| Φυσικά | 1.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 38g |
| Λίπη | 3g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 2.3g |
| Νάτριο | 500mg |
Το άπαχο γαλοπούλα τζέρκι (ψημένο, χωρίς πρόσθετα σάκχαρα, χαμηλό σε λιπαρά, χαμηλό σε νάτριο) έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το άπαχο γαλοπούλα τζέρκι (ψημένο, χωρίς πρόσθετα σάκχαρα, χαμηλό σε λιπαρά, χαμηλό σε νάτριο) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (0), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το άπαχο γαλοπούλα τζέρκι (ψημένο, χωρίς πρόσθετα σάκχαρα, χαμηλό σε λιπαρά, χαμηλό σε νάτριο) έχει γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →