Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ψημένο ζύμη με λαχανικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 17 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το ψημένο ζύμη με λαχανικά κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ψημένο ζύμη με λαχανικά είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 180 kcal |
| Υδατάνθρακες | 28g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 4g |
| Λίπη | 5g |
| Κορεσμένα | 1g |
| Ακόρεστα | 3g |
| Νάτριο | 60mg |
Το ψημένο ζύμη με λαχανικά έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 17 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ψημένο ζύμη με λαχανικά έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το ψημένο ζύμη με λαχανικά έχει γλυκαιμικό φορτίο 17 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →