Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
Rökt paprikapulver och vitlökspulver blandning (osaltad) har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra other rankas Rökt paprikapulver och vitlökspulver blandning (osaltad) bland de lägsta i glykemiskt index.
Rökt paprikapulver och vitlökspulver blandning (osaltad) är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 300 kcal |
| Kolhydrater | 55g |
| Socker (totalt) | 7g |
| Naturligt | 7.0g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 25g |
| Löslig | 0g |
| Olöslig | 0g |
| Protein | 12g |
| Fett | 7g |
| Mättat | 1.2g |
| Omättat | 5.8g |
| Natrium | 50mg |
Rökt paprikapulver och vitlökspulver blandning (osaltad) har ett glykemiskt index på 0, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Rökt paprikapulver och vitlökspulver blandning (osaltad) har ett lågt glykemiskt index (0), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
Rökt paprikapulver och vitlökspulver blandning (osaltad) har en glykemisk belastning på 0 per 100g, vilket indikerar en minimal påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →