Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
rödvinsvinäger har ett glykemiskt index på 5, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra other rankas rödvinsvinäger bland de lägsta i glykemiskt index.
rödvinsvinäger är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 6 kcal |
| Kolhydrater | 0.3g |
| Socker (totalt) | 0g |
| Naturligt | 0.0g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 0g |
| Löslig | 0g |
| Olöslig | 0g |
| Protein | 0g |
| Fett | 0g |
| Mättat | 0g |
| Omättat | 0g |
| Natrium | 8mg |
rödvinsvinäger har ett glykemiskt index på 5, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påverkan på blodsockret.
rödvinsvinäger har ett lågt glykemiskt index (5), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
rödvinsvinäger har en glykemisk belastning på 0 per 100g, vilket indikerar en minimal påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →