Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură cu ovăz, cacao și nuci are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură cu ovăz, cacao și nuci se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Prăjitură cu ovăz, cacao și nuci este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 320 kcal |
| Carbohidrați | 45g |
| Zaharuri (total) | 14g |
| Naturale | 14.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 12g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 8g |
| Sodiu | 30mg |
Prăjitură cu ovăz, cacao și nuci are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 14 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Prăjitură cu ovăz, cacao și nuci are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Prăjitură cu ovăz, cacao și nuci are o încărcătură glicemică de 14 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →