Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Praf de ardei iute are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Praf de ardei iute se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Praf de ardei iute este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 282 kcal |
| Carbohidrați | 50g |
| Zaharuri (total) | 7g |
| Naturale | 7.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 27g |
| Solubile | 7g |
| Insolubile | 20g |
| Proteine | 12g |
| Grăsimi | 14g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 11.5g |
| Sodiu | 30mg |
Praf de ardei iute are un indice glicemic de 15, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Praf de ardei iute are un indice glicemic scăzut (15), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Praf de ardei iute are o încărcătură glicemică de 2 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →