Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu carne tocată are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Plăcintă cu carne tocată se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu carne tocată este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 1g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 15g |
| Saturate | 6g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 420mg |
Plăcintă cu carne tocată are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 12 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plăcintă cu carne tocată are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Plăcintă cu carne tocată are o încărcătură glicemică de 12 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →