Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Melasă are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 41 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Melasă se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Melasă este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 290 kcal |
| Carbohidrați | 74g |
| Zaharuri (total) | 74g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 74g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 37mg |
Melasă are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 41 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Melasă are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Melasă are o încărcătură glicemică de 41 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →