Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mazăre mung galbenă spartă are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 16 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Mazăre mung galbenă spartă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Mazăre mung galbenă spartă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 347 kcal |
| Carbohidrați | 62.6g |
| Zaharuri (total) | 6.6g |
| Naturale | 6.6g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 16.3g |
| Solubile | 4.9g |
| Insolubile | 11.4g |
| Proteine | 24g |
| Grăsimi | 1.3g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1g |
| Sodiu | 15mg |
Mazăre mung galbenă spartă are un indice glicemic de 25, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 16 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Mazăre mung galbenă spartă are un indice glicemic scăzut (25), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Mazăre mung galbenă spartă are o încărcătură glicemică de 16 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →