Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Marmeladă light are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Marmeladă light se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Marmeladă light este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 160 kcal |
| Carbohidrați | 38g |
| Zaharuri (total) | 28g |
| Naturale | 10.0g |
| Adăugate | 18g |
| Fibre | 1.2g |
| Solubile | 0.4g |
| Insolubile | 0.8g |
| Proteine | 0.3g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 10mg |
Marmeladă light are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Marmeladă light are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Marmeladă light are o încărcătură glicemică de 21 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →