Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Marmeladă de portocale are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Marmeladă de portocale se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Marmeladă de portocale este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 60g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 55g |
| Fibre | 0.5g |
| Solubile | 0.2g |
| Insolubile | 0.4g |
| Proteine | 0.3g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 10mg |
Marmeladă de portocale are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Marmeladă de portocale are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Marmeladă de portocale are o încărcătură glicemică de 36 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →