Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Marinadă cu oțet de mere are un indice glicemic de 5, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Marinadă cu oțet de mere se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Marinadă cu oțet de mere este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 10 kcal |
| Carbohidrați | 0.5g |
| Zaharuri (total) | 0.2g |
| Naturale | 0.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 50mg |
Marinadă cu oțet de mere are un indice glicemic de 5, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Marinadă cu oțet de mere are un indice glicemic scăzut (5), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Marinadă cu oțet de mere are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →