Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mâncare gata ambalată are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Mâncare gata ambalată se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Mâncare gata ambalată este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 180 kcal |
| Carbohidrați | 20g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 4.5g |
| Sodiu | 600mg |
Mâncare gata ambalată are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Mâncare gata ambalată are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Mâncare gata ambalată are o încărcătură glicemică de 13 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →