Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
mămăligă de porumb fiartă are un indice glicemic de 69, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, mămăligă de porumb fiartă se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
mămăligă de porumb fiartă este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 59 kcal |
| Carbohidrați | 13g |
| Zaharuri (total) | 0.1g |
| Naturale | 0.1g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0.7g |
| Solubile | 0.2g |
| Insolubile | 0.5g |
| Proteine | 1.4g |
| Grăsimi | 0.3g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.2g |
| Sodiu | 120mg |
mămăligă de porumb fiartă are un indice glicemic de 69, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
mămăligă de porumb fiartă are un indice glicemic moderat (69). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
mămăligă de porumb fiartă are o încărcătură glicemică de 9 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →