Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Maltodextrină are un indice glicemic de 105, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 99 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Maltodextrină se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Maltodextrină poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 380 kcal |
| Carbohidrați | 95g |
| Zaharuri (total) | 7g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 7g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 10mg |
Maltodextrină are un indice glicemic de 105, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 99 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Maltodextrină are un indice glicemic ridicat (105). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Maltodextrină are o încărcătură glicemică de 99 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →