Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
macaroane fierte are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, macaroane fierte se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
macaroane fierte este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 150 kcal |
| Carbohidrați | 30g |
| Zaharuri (total) | 0.5g |
| Naturale | 0.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 1g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 0.3g |
| Sodiu | 5mg |
macaroane fierte are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
macaroane fierte are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
macaroane fierte are o încărcătură glicemică de 15 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →