Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de chai are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte beverages, Concentrat de chai se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Concentrat de chai este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 60 kcal |
| Carbohidrați | 15g |
| Zaharuri (total) | 14g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 13g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 10mg |
Concentrat de chai are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 9 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Concentrat de chai are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Concentrat de chai are o încărcătură glicemică de 9 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →