Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colorant de ardei dulce are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Colorant de ardei dulce se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Colorant de ardei dulce este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 30g |
| Zaharuri (total) | 10g |
| Naturale | 10.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 15g |
| Solubile | 4.5g |
| Insolubile | 10.5g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 10g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 8.5g |
| Sodiu | 100mg |
Colorant de ardei dulce are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Colorant de ardei dulce are un indice glicemic scăzut (0), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Colorant de ardei dulce are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →