Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coajă de portocală deshidratată are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Coajă de portocală deshidratată se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Coajă de portocală deshidratată este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 97 kcal |
| Carbohidrați | 25g |
| Zaharuri (total) | 4g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 10.6g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1.5g |
| Grăsimi | 1g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.9g |
| Sodiu | 3mg |
Coajă de portocală deshidratată are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Coajă de portocală deshidratată are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Coajă de portocală deshidratată are o încărcătură glicemică de 5 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →