Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coacăze negre uscate are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Coacăze negre uscate se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Coacăze negre uscate este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 283 kcal |
| Carbohidrați | 66g |
| Zaharuri (total) | 36g |
| Naturale | 36.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 7.3g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 4.1g |
| Grăsimi | 0.6g |
| Saturate | 0.1g |
| Nesaturate | 0.5g |
| Sodiu | 5mg |
Coacăze negre uscate are un indice glicemic de 32, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 21 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Coacăze negre uscate are un indice glicemic scăzut (32), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Coacăze negre uscate are o încărcătură glicemică de 21 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →