Dijon-sennep

Dijon-sennep

GI 35 · LavtGL 0.3 / spiseskje7/10

Lav GI

35 GI

GL 0.3 per typisk spiseskje (15 g) · GL 1.9 per 100 g

Logi-score 7/10
  • Lav glykemisk belastning
  • Svært høyt natriuminnhold

Dijon-sennep har en glykemisk indeks på 35 (Lavt). En typisk spiseskje (15 g) gir en glykemisk belastning på 0.3.

Vurdert 6. aug. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert, menneskelig vurdert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

I stedet for dette

Varianter av Dijon-sennep

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Dijon-sennep er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen
Porsjoner
PorsjonGramGL
1 teskje5 g0.1
1 spiseskje15 g0.3

Næringsinnhold (per 100g)

151
Kalorier
5.33 g
Karbohydrater
6.92 g
Protein
11.2 g
Fett
per 100g
Kalorier151 kcal
Karbohydrater5.33 g
Sukker (totalt)1.73 g
Naturlig1.7 g
Tilsatt0 g
Fiber1 g
Løselig0.3 g
Uløselig0.7 g
Protein6.92 g
Fett11.2 g
Mettet0.56 g
Umettet10.64 g
Natrium1100 mg

Bearbeidingsgrad

75%
Høyt bearbeidet
Hvorfor denne scoren?
  • Lav glykemisk belastning
  • Minimalt med tilsatt sukker
  • Svært høyt natriuminnhold
  • Inneholder bearbeidede tilsetningsstoffer/konserveringsmidler

Allergener

Inneholder: sennep

Oppskrifter med Dijon-sennep

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Dijon-sennep?

Dijon-sennep har en glykemisk indeks på 35 (Lavt). En typisk spiseskje (15 g) har en glykemisk belastning på 0.3; per 100 g er den glykemiske belastningen 1.9.

Er Dijon-sennep bra for folk med insulinresistens?

Dijon-sennep har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvilken variant av Dijon-sennep har lavest glykemisk belastning?

Dijon-sennep har lavest glykemisk belastning av alle varianter av Dijon-sennep i denne databasen (1.9 per 100 g).

Sjekk Dijon-sennep i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.