Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Terung Parmesan mempunyai indeks glisemik 40, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding other lain, Terung Parmesan berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Terung Parmesan adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 140 kcal |
| Karbohidrat | 13g |
| Gula (jumlah) | 4g |
| Semula jadi | 2.0g |
| Ditambah | 2g |
| Serat | 2.5g |
| Larut | 0.8g |
| Tidak larut | 1.8g |
| Protein | 5g |
| Lemak | 7g |
| Tepu | 3g |
| Tidak tepu | 4g |
| Natrium | 400mg |
Terung Parmesan mempunyai indeks glisemik 40, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Terung Parmesan mempunyai indeks glisemik rendah (40), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Terung Parmesan mempunyai beban glisemik 5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →