Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Perisa blueberry mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 35 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding other lain, Perisa blueberry berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Perisa blueberry boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 200 kcal |
| Karbohidrat | 50g |
| Gula (jumlah) | 50g |
| Semula jadi | 10.0g |
| Ditambah | 40g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0g |
| Lemak | 0g |
| Tepu | 0g |
| Tidak tepu | 0g |
| Natrium | 10mg |
Perisa blueberry mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 35 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Perisa blueberry mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Perisa blueberry mempunyai beban glisemik 35 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →