Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
suklaamuru glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 40 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, suklaamuru sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
suklaamuru sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 470 kcal |
| Hiilihydraatit | 62g |
| Sokerit (yhteensä) | 32g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 28g |
| Kuitu | 3g |
| Liukoinen | 0.9g |
| Liukenematon | 2.1g |
| Proteiini | 5g |
| Rasva | 23g |
| Tyydyttyneet | 13g |
| Tyydyttymättömät | 8g |
| Natrium | 180mg |
suklaamuru glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 40 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
suklaamuru glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
suklaamuru glykeminen kuorma on 40 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →