Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Πραλίνα φουντουκιού με μαύρη σοκολάτα (ελάχιστη προσθήκη ζάχαρης) έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 11 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Πραλίνα φουντουκιού με μαύρη σοκολάτα (ελάχιστη προσθήκη ζάχαρης) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Πραλίνα φουντουκιού με μαύρη σοκολάτα (ελάχιστη προσθήκη ζάχαρης) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 520 kcal |
| Υδατάνθρακες | 32g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 18g |
| Φυσικά | 12.0g |
| Προστιθέμενα | 6g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 4.9g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 38g |
| Κορεσμένα | 10g |
| Ακόρεστα | 26g |
| Νάτριο | 30mg |
Το Πραλίνα φουντουκιού με μαύρη σοκολάτα (ελάχιστη προσθήκη ζάχαρης) έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 11 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Πραλίνα φουντουκιού με μαύρη σοκολάτα (ελάχιστη προσθήκη ζάχαρης) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Πραλίνα φουντουκιού με μαύρη σοκολάτα (ελάχιστη προσθήκη ζάχαρης) έχει γλυκαιμικό φορτίο 11 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →