Logi · Håndter insulinresistens
Logi scanner dine måltider, beregner den glykæmiske belastning i realtid og viser præcist, hvordan hver ingrediens påvirker dit blodsukker.
Start gratis →
Grøn gudinde dressing har et glykæmisk indeks på 0, klassificeret som lavt GI-mad. Med en glykæmisk belastning på 0 per 100g har det en minimal indvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre other rangerer Grøn gudinde dressing blandt de laveste i glykæmisk indeks.
Grøn gudinde dressing er et godt valg for personer, der håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diæt.
Hvorfor denne score?
| Kalorier | 350 kcal |
| Kulhydrater | 6g |
| Sukker (i alt) | 2g |
| Naturligt | 1.0g |
| Tilsat | 1g |
| Fiber | 1g |
| Opløselig | 0.3g |
| Uopløselig | 0.7g |
| Protein | 2g |
| Fedt | 35g |
| Mættet | 6g |
| Umættet | 27g |
| Natrium | 800mg |
Grøn gudinde dressing har et glykæmisk indeks på 0, klassificeret som lavt GI-mad. Med en glykæmisk belastning på 0 per 100g har det en minimal indvirkning på blodsukker.
Grøn gudinde dressing har et lavt glykæmisk indeks (0), hvilket gør det til et godt valg for personer med insulinresistens.
Grøn gudinde dressing har en glykæmisk belastning på 0 per 100g, hvilket indikerer en minimal indvirkning på blodsukkerniveauet.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi scanner dine måltider, beregner den glykæmiske belastning i realtid og viser præcist, hvordan hver ingrediens påvirker dit blodsukker.
Start gratis →