Bavaria Blu ost

Bavaria Blu ost

Ingen glykæmisk indeks4/10

Glykæmisk indeks ikke målt endnu

2.3 g kulhydrat pr. 100 g
Logi-score 4/10
  • Lavt indhold af kulhydrater og sukker
  • Meget højt indhold af mættet fedt

Bavaria Blu ost har endnu ikke et målt glykæmisk indeks. Den indeholder 2.3 g kulhydrat pr. 100 g.

Opdateret 29. aug. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-baseret sammensætning, AI-assisteret) · Dette er ikke sundhedsfaglig rådgivning · Rapportér en fejl

Former af Bavaria Blu ost

Logi · Håndter insulinresistens

Sænk dit blodsukker med smartere madvalg

Bavaria Blu ost er en af de 11.149 fødevarer Logi vurderer, når du fotograferer et måltid — med portionen.

Fortsæt på nettet
Logi app, food index screen

Næringsindhold (per 100g)

353
Kalorier
2.3 g
Kulhydrater
21 g
Protein
28 g
Fedt
per 100g
Kalorier353 kcal
Kulhydrater2.3 g
Sukker (i alt)0.5 g
Naturligt0.5 g
Tilsat0 g
Fiber0 g
Opløselig0 g
Uopløselig0 g
Protein21 g
Fedt28 g
Mættet18 g
Umættet10 g
Natrium1300 mg

Forarbejdningsgrad

65%
Højt forarbejdet
Hvorfor denne score?
  • Lavt indhold af kulhydrater og sukker
  • Kilde til protein
  • Meget højt indhold af mættet fedt
  • Højt natriumindhold
  • Ingen fibre

Allergener

Indeholder: mælk

Opskrifter med Bavaria Blu ost

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er det glykæmiske indeks for Bavaria Blu ost?

Det glykæmiske indeks for Bavaria Blu ost er endnu ikke målt. Den indeholder 2.3 g kulhydrat pr. 100 g.

Er Bavaria Blu ost godt for personer med insulinresistens?

Det glykæmiske indeks for Bavaria Blu ost er ikke målt. Med 2.3 g kulhydrat pr. 100 g bør portionsstørrelsen overvejes.

Tjek Bavaria Blu ost i Logi-appen med din portion.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ugentlige maddagbog

Registrér måltider, glykæmisk belastning og humør. Spot mønstre på 3 uger.

Ingen spam. Afmeld når som helst.