Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
praf de bacon afumat are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, praf de bacon afumat se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
praf de bacon afumat este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 500 kcal |
| Carbohidrați | 5g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 1g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 30g |
| Grăsimi | 40g |
| Saturate | 15g |
| Nesaturate | 25g |
| Sodiu | 3500mg |
praf de bacon afumat are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
praf de bacon afumat are un indice glicemic scăzut (0), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
praf de bacon afumat are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →