Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Piure pur de dovleac are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Piure pur de dovleac se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Piure pur de dovleac poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 26 kcal |
| Carbohidrați | 6.5g |
| Zaharuri (total) | 3.2g |
| Naturale | 3.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0.5g |
| Solubile | 0.2g |
| Insolubile | 0.3g |
| Proteine | 1g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0.02g |
| Nesaturate | 0.08g |
| Sodiu | 5mg |
Piure pur de dovleac are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Piure pur de dovleac are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Piure pur de dovleac are o încărcătură glicemică de 5 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →