Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de cafea caramel are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte beverages, Concentrat de cafea caramel se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Concentrat de cafea caramel este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 60 kcal |
| Carbohidrați | 14g |
| Zaharuri (total) | 13g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 12g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0.5g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 20mg |
Concentrat de cafea caramel are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Concentrat de cafea caramel are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Concentrat de cafea caramel are o încărcătură glicemică de 7 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →