Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colorant pe bază de plante are un indice glicemic de 30, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Colorant pe bază de plante se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Colorant pe bază de plante este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 40 kcal |
| Carbohidrați | 9g |
| Zaharuri (total) | 8g |
| Naturale | 8.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 0.5g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 10mg |
Colorant pe bază de plante are un indice glicemic de 30, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Colorant pe bază de plante are un indice glicemic scăzut (30), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Colorant pe bază de plante are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →