Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cola îmbuteliată are un indice glicemic de 63, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte beverages, Cola îmbuteliată se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Cola îmbuteliată este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 42 kcal |
| Carbohidrați | 10.6g |
| Zaharuri (total) | 10.6g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 10.6g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 7mg |
Cola îmbuteliată are un indice glicemic de 63, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cola îmbuteliată are un indice glicemic moderat (63). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Cola îmbuteliată are o încărcătură glicemică de 7 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →