Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cocktail de tequila are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte beverages, Cocktail de tequila se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Cocktail de tequila este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 90 kcal |
| Carbohidrați | 9g |
| Zaharuri (total) | 8g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 7g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 10mg |
Cocktail de tequila are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 6 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cocktail de tequila are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Cocktail de tequila are o încărcătură glicemică de 6 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →