Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coaste dezosate are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, Coaste dezosate se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Coaste dezosate este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 290 kcal |
| Carbohidrați | 12g |
| Zaharuri (total) | 8g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 7g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 18g |
| Grăsimi | 18g |
| Saturate | 6g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 700mg |
Coaste dezosate are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Coaste dezosate are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Coaste dezosate are o încărcătură glicemică de 7 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →